• Navštívili sme NR SR v Bratislave

V mesiacoch o október a november žiaci 8. i 9. ročníka navštívili NR SR, ktorej dejiny sa začali písať v našom regióne. 1. SNR totiž 19.9. 1848 po prvýkrát zasadala v Dome pani Kolényovej v Myjave, ktorý je dnes súčasťou Múzea SNR.

Na pôde jedného z pilierov štátnej moci si žiaci vypočuli zaujímavý výklad nielen o dejinách NR, štátnych symboloch či fungovaní moci, ale i o formovaní demokracie, je význame pre spoločnosť i jednotlivca.

• Demokracia a ľudské práva

Tento školský rok sme sa pri príležitosti 100. výročia vzniku 1. ČSR ako prvého demokratického štátu v našich dejinách venovali v novembri na hodinách dejepisu a občianskej náuky rôznym aktivitám súvisiacim s budovaním demokracie a formovaním ľudských práv. Do týchto aktivít boli zapojení najmä žiaci 7.- 9. ročníka. Siedmaci a ôsmaci sa venovali viac ľudským právam, deviataci budovaniu demokracie.

Dejepisná exkurzia Košariská – Bradlo

Tento rok si 28. a 30. októbra pripomíname 100. výročie vzniku 1. ČSR. O jej zrod sa nepochybne významnou mierou zaslúžil i rodák z neďalekej malebnej obce Košariská – Milan Rastislav Štefánik.

Pochádzal zo skromných, ale národne uvedomelých pomerov. Svojím heslom „Ja sa prebijem, lebo sa prebiť chcem!“ dokázal, že i človek malý vzrastom, nevýznamný pôvodom dokáže dosiahnuť to, čo si zaumieni. Ak verí a tvrdo pracuje – bojuje za svoje ideály.

• Výnimočné úspechy v speváckej súťaži

Finále speváckej súťaže MY POPSTAR TALENTMÁNIA

Dňa 18. októbra 2018 sa v Považskej Bystrici konalo finále spevácko-tanečnej súťaže MY POPSTAR TALENTMÁNIA. Z našej školy – ZŠ Viestova 1 – postúpili do finále dve žiačky - Karolína Joríková a Sofia Makišová. Spolužiaci pripravili originálne transparenty a svojou účasťou a povzbudzovaním na podujatí im vyjadrili svoju spolupatričnosť a podporu. Okrem krásneho spevu sme obdivovali i výborné tanečníčky. Veľmi sme našim dievčatám priali úspech, aj keď konkurencia bola obrovská. Napätie pred vyhlásením výsledkov sa dalo krájať. Obe dievčatá nás veľmi potešili. Karolínka získala krásne 2. miesto v kategórii speváčok 11 – 14 rokov. Sofka svojím bezchybným spevom presvedčila nielen nás, ale i  porotu, že jej v kategórii 15-18 rokov právom patrí 1. miesto. Gratulujeme a želáme im do budúcnosti veľa speváckych úspechov.

Výlet do Londýna

My, žiaci deviateho ročníka zo ZŠ Viestova 1 sme sa vydali koncom septembra objavovať zákutia anglickej metropoly. Hneď v nedeľu po prílete sme si vyskúšali pravú anglickú klímu v podobe dažďa. Prvé dni sme navštívili časť Westminster, a to konkrétne Westminsterský most, Londýnske oko, Elizabetinu vežu známu aj ako Big Ben a najznámejšiu ulicu 10 Downing street, na ktorej sídli premiérka. Využili sme aj ojedinelú príležitosť pozrieť si Buckinghamský palác, cestou sme sa poprechádzali Hyde parkom, a taktiež sme videli aj striedanie stráži pred palácom. Neskôr naše kroky smerovali k lanovke, ktorá nás vyviezla do Kráľovského observatória, kde sme boli jednou nohou na západnej pologuli a druhou nohou na východnej pologuli. Okolo zaujímavej historickej lode Cutty Sark sme sa dostali do prístavu, kde sme nastúpili na loď. Cieľom cesty bol jedinečný most Tower Bridge, hrad To

Zákon o ochrane osobných údajov

Zmena Zákona o ochrane osobných údajov nadobudla účinnosť 25. 5. 2018. Dohľad nad ochranou osobných údajov (v zmysle § 44 zákona č. 18/2018 Z.z. a článku č. 37 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY <EÚ> 2016/679) zabezpečuje firma EuroTRADING s. r. o., ktorá poskytuje ZODPOVEDNÚ OSOBU.   Je to Bc. Katarína PAVLOVÁ, emailový kontakt zo@eurotrading.sk, na ktorú sa môže obrátiť každá dotknutá osoba, ktorej osobné údaje sú spracúvané v našej spoločnosti. Viac informácií si môžete prečítať na  www.eurotrading.sk/zo/ .

Bližšie informácie o spracovaní osobných údajov sú prístupné v časti Zásady ochrany osobných údajov.pdf